Produkt dostupný v řádu několika měsíců
Produkt dostupný v řádu několika měsíců

Tento produkt je momentálně vyprodaný a máme ho objednaný. Dodavatel nám bohužel aktuálně nemůže přislíbit dodání během příštích třech měsíců. Doporučujeme tedy rozhlédnout se v našem sortimentu po možných alternativách.

M
Matessx 06.01.2021
I přesto, že nejsem profesionální hudebník a Djing je pouze můj koníček, rozhodl jsem se napsat pár slov k těmto studiovým monitorům, protože si to zaslouží.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli pořídit studiové monitory nebo ne. V minulosti jsem používal pro monitoring a poslech hudby Hi-fi systémy od zn. Tesla, Sony a Technics. Pořád nebyl zvuk úplně to co bych si představoval a musel jsem jej dolaďovat ekvalizérem. Po zapojení Tannoy Reveal 802 jsem byl ohromen, absolutně čistý a krásný zvuk i bez ekvalizéru. Jestli si tedy někdo pokládá otázku, zda studiové monitory ano nebo ne, tak rozhodně ANO, ANO, ANO.

Tyt studiové monitory mají několik kladů a několik záporů.

Klady:

- Opravdu krásný zvuk i bez ekvalizéru. Výšky nejsou nepříjemné, středy jsou krásně čitelné a hloubky dost hluboké. Ve zvukovém podání je patrný i prostor. Při dobré nahrávce lze určit i polohu jednotlivých nástrojů.

- Vysoký výkon. Z počátku jsem je nechal hrát několik hodin tišeji různé druhy hudby. Následně jsem zvuk zvyšoval. V současné době je používám maximálně na 15% výkonu, a to už je opravdu hodně hlasité. Mají určitě dostatek výkonu na ozvučení menší domácí oslavy.

- Bassreflex mají na přední straně, takže mohou být umístěny blíže ke stěně. Musíte ovšem počítat s tím, že připojení kabelů vás až na stěnu nepustí.

- Možnost připojení pomocí konektoru 3,5 jack k Macbooku (nebo jinému zdroji) a zároveň pomocí XLR konektoru k mixážnímu pultu. Používám vždy jen jeden zdroj zvuku, ale není třeba odpojovat kabely.

- Možnost nastavení který monitor bude levý a který pravý, v případě použití konektoru 3,5 jack.

- Přiložené propojovací kabely 3,5 jack / 3,5 jack jsou dostatečně dlouhé.

- Kvalitně zpracováno, pěkný vzhled.

Zápory:

- V mém případě prochází přes konektor 3,5 jack do monitorů rušení ze zdroje Macbooku. Když odpojím Macbook od napájecího adaptéru tak se toto výrazně vylepší, ale nějaký šum je v monitorech stále patrný. Já jsem to vyřešil tím, že mám hlasitost monitorů nastavenou na pozici 3, hlasitost je stále víc než dostatečná a rušení skoro neslyšitelné. Celkově lze nastavit hlasitost na 20. U připojení přes XLR konektory rušení ze zdroje Macbooku slyšitelné není, pouze mírný šum.

- Nejvíce mi vadí lupání v monitorech při vypínání. Je opravdu nepříjemné a hlasité, mám zato, že by mohlo časem dojít k poškození reproduktorů. Toto jsem vyřešil tak, že mám připojeny napájecí kabely do prodlužovacího kabelu s více zásuvkami a vypínačem. Zároveň mám zde připojeny napájecí adaptéry k Macbooku a mixážnímu pultu. Monitory pak vypínám vypínačem na prodlužovacím kabelu. Napájecí adaptéry pohltí proudový ráz a lupání je úplně odstraněno.

- Lupání se projevuje i při připojování konektorů (i při hlasitosti nastavené na 0). Já osobně připojuji konektory ve vypnutém stavu. Kamarádovi se to povedlo při zapnutých monitorech, když jsme monitory zkoušeli a chtěl přepojit 3,5 jack s Macbooku do telefonu. Bylo to opravdu nepříjemné.

- V zadní části monitoru se nachází modrá led indikující zapnutý stav. Tato dle mého svíti až zbytečně moc.

I přes níže uvedené zápory bych neváhal a zakoupil je znovu.

Hudbě zdar :-)