Swissonic Professional Router 2 MKII

Odešleme pravděpodobně do Pátek, 10.05.
P
Mocný router s nepřehledným nastavením a mizerným návodem.
Pepson 02.02.2023
Na tenhle router jsem přešel z obyčejného routeru Deco (určeného do domácích podmínek), hlavním důvodem byla montáž do racku a víra v ještě větší spolehlivost. Možná jsem měl vysoká očekávání, možná jsem po nastavování Deco pomocí uživatelsky přívětivé aplikace trochu zlenivěl. Tak jako tak jsem ale zvukař, umělec, nejsem ale IT specialista, stejně tak nemám nijak zvlášť vysoké nároky.

A opravdu jsem nečekal, že u routeru za takové peníze mě na mnoho hodin zasekne to, že z manuálu se nedočtu téměř nic z toho, co pro svůj účel potřebuji vědět. Ale i takové drobnosti jako tlačítko pro reset, které při stisknutí cvakne, což ale neznamená, že je opravdu domáčknuté? Opravdu dlouhou dobu jsem si myslel, že jsem router poškodil a že ho není možné resetovat do továrního nastavení.

Teď se mi snad konečně podařilo router adekvátně nastavit (alespoň teď se to tak tváří) a pomocí něj se opravdu dostanu k ovládání svého digitálního mixážního pultu. Věřím, že router bude skvěle plnit svůj účel, ale současně vím, že po téhle zkušenosti ještě na několik akcí přijedu i s předchozím používaným routerem, protože pokud tento router z jakéhokoli nevysvětlitelného důvodu přestane adekvátně pracovat, neumím si představit, že dokáži v rozumném čase najít a opravit příčinu, případně router resetovat a znovu nastavit. Chápu, že se výrobci nechce posílat manuál o tloušťce bible, na druhou stranu když ani na internetu nenajdu adekvátní materiály (ideálně třeba i jednoduchý video návod pro základní nastavení) a jsem nucen čerpat z návodů a manuálů k úplně jiným routerům jiných značek, abych hledal mezi těmito routery spojitosti a teprve pak router adekvátně nastavil... to jsem opravdu nečekal. Takové problémy jsem naposledy řešil u routeru za pakatel, který měl sloužit jen jako záloha když hlavní router vypoví službu. U routeru s takovou cenovkou mi to ale přijde trochu smutné. Možná jsem přísný, rozhodně jsem ale velmi, velmi zklamaný.