Golden Age Audio Project R1 MK2

Odešleme pravděpodobně do Středa, 8.05.
K
Mikrofon který nezklame
Kofein 16.08.2022
Mikrofon mě zcela nepřesvědčil, nicméně zpracování odpovídá ceně. Používám ho jako Side v nahrávací sestavě, ale asi bych ho nedoporučil jako hlavní mikrofon, ale spíš jako doplnění za dobrou cenu. Sám o sobě má hrubější a zahalenější tón a vyšší pasivní šum, než je obvyklé u dražších páskových mikrofonů.

Jinak je extrémně citlivý k otřesům, dotknutí kabelu a podobně. Je to asi do velké míry specifikem páskového mikrofonu, ale upozorňuji na to, protože se s tím posléze potýkám v nahrávkách, přestože se snažím být opatrný. Aretace kabelu tento problém příliš neřeší.

Doporučuji mikrofon jako levné a doplňkové řešení, například jako side mikrofon, pro zachycení místnosti a podobně. Pro ostřejší hlas by mohl být příjemný mikrofon na podcasty, ovšem se závěsem nebo jiným řešením, aby nezachycoval otřesy.

- Po delší době upravuji hodnocení, protože mi mikrofon i přes výhrady k jeho šumu slouží dlouho, spolehlivě a bez nálad. Používám ho dosud pro nahrávání sides a nabízí solidní výkon, na který se dá spolehnout a vzhledem k pořizovací ceně musím uznat, že nákup tohoto mikrofonem byl ve výsledku pozitivní záležitostí.