Naskladnění během 7-9 týdnů
Naskladnění během 7-9 týdnů

Tento produkt bude brzy naskladněn a hned poté může být expedován.

H
Skvost!
Hopeless 02.04.2023
Od HB mám doma několik let SG DC-Custom Cherry s kterým jsem byl vždy spokojený, takže další kytara do sbírky musel být single cut. Několik měsíců jsem projížděl stránky Thomanna a nemohl se rozhodnout. Velkým favoritem bylo SC-550, ale dlouho nebylo skladem, takže váhání pokračovalo dál a jsem za to rád. Najednou jak z čistého nebe se objevilo nové SC-450 Plus GT. Barva mě naprosto ohromila, ale přiznávám, že na fotkách je kytara dost nasvícená, tak jsem se bál, aby té třpytivé zlaté nebylo moc. Opak byl ale pravdou. Když kytara dorazila, tak už při vybalování jsem byla nadšený a překvapený. Zlatá není nijak přehnaná a vypadá ..."no prostě neskutečně krásně". Nečekal jsem, že za tak nízkou částku budu mít doma takový skvost. Když si vzpomenu, že ještě před 10 lety jsem v hudebninách držel v ruce SG pochybné značky, které stálo o několik tisíc víc a vypadalo jak, kdyby ho ráno někdo rychle vyřezal na parkovišti, tak tohle je splněný sen!

Teď trochu bližšího hodnocení.
Splitcoil funguje na jedničku. I přesto, že mám stejné snímače na SG, tak mi přijde, že je tady zvuk "ostřejší" a více čitelný.
Čekal jsem, že najdu na těle nějakou vadu, jako oděrky atd. Vůbec nikde nic. Vše naprosto bez chyby.
Ladění drží.
Kupovidu i oktávy byly téměř bezchybně nastaveny a výška strun je také vyhovující.
Čeho jsem si všiml je horší citlivost volume potenciometru. Ve smyslu, že se nedostanete postupně až do ztlumeného zvuku, ale máte volume 10 a postupně jedete do volume 2 a čekáte, že ještě uslyšíte směrem dolů ztišení, které ale nepřijde a rovnou se ztlumí komplet. Neberu to jako chybu, ale spíš vlastnost, která mi nevadí.
Druhý poznatek je z oblasti pražců. Je skvělé, že nevystupují a jsou dobře usazeny, ale jsou hrubé. Takže při vytahování strun dost šustí. Upřímně to i tak není pro mě vyloženě negativum a může se jednat jen o chybičku u mého kusu, kterou si rád doupravím, aby byly krásně hladké.

I přes dvě drobná pozastavení nad zpracování dávám plný počet a proč? Protože je to kytara za 4200Kč!!! Takže poměr cena/výkon-radost-vzhled je pro mě jasná volba tento model doporučit :-)