Bigsby License B50 Chrome

Odešleme pravděpodobně do Pátek, 14.06.
BV
Milované - nenáviděné
Bílá Vrána 04.08.2022
To by byla stručná charakteristika Bigsby vibráta.
Jedni na něj nedají dopustit, druzí je zatracují.
Pravda je někde mezi, Bigsby má několik nedostatků, které je třeba si uvědomit. Nedovoluje pohyb pákou dokola (ale vyrábí se díl bez zarážky, který pohyb dokola umožňuje), jeho rozsah je omezený a závisí na délce a tuhosti pružiny, přítlačný válec, (který není u všech typů) snižuje struny příliš nízko, takže na některých kytarách s kratším tělem může být problém s kobylkou... Ale skvěle vypadá a je návykové, většina jeho nectností je řešitelná: Rozlaďování zejména D a G strun použitím String Butter, nejlépe kombinovaným s Fender Roller Nut a samozřejmě kobylkou s rolnami, to podpořeno lubrikanty na údržbu strun (já používám GHS Fast Fret).
POZOR: Pokud nevyměníte po koupi levnějších modelech Gretsch kobylku, které navíc drnčí volné kameny, nelze se divit, že je Bigsby jen pro zlost.
Tento konkrétní model Bigsby jsem namontoval na repliku Rickenbacker 330 jen v kombinaci s Fender Roller Nut (protože zde String Butter nejde osadit kvůli specifickému krytu truss rod) a jsem spokojen, kytaře to prostě strašně chybělo.
Sláva Bigsby a díky Thomann!