Digitech DOD Carcosa Fuzz

Dodání přibližně v rozmezí Čtvrtek, 9.05.Pátek, 10.05.
Č
Univerzální analogový fuzz
Čechoslovák 17.01.2021
Hledal jsem náhradu za Big Muff Pí, kt. fungoval s mým Gibsonem LP+Marshallem Origin pouze na horních třech strunách, spodek vůbec nebyl slyšet a nešlo to nijak nastavit. Carcosa funguje oproti tomu v celém spektru: od basů přes středy až po výšky a nikde neumírá. Gain pro lead zvuk ve výškách je moc pěkný. Dokonce se z Carcosy dá vykouzlit i něco jako overdrive - ulumením knoflíku After. Ale to by byla škoda. Protože právě After dělá ten zvuk vybité baterie efektu, který potřebujeme. Přidáváním After jakoby přidáváme Fuzz Face. Přidáváním Before zase jakoby přidáváme Big Muff. No a aby toho nebylo málo, tak Hi-cut taky přidává zkreslení nebo celkově pocit fuzzu. Tyto tři potenciometry se ovlivňují vzájemně, co je trochu složitější pro hledání zvuku. Trvá to dýl. No a nakonec je tu přepínač Hali-Demhe. Jinak řečeno ořezání basů-Hali, s basy-Demhe. Les Paul je hodně středový, takže mně zní líp Hali.
Jo a pozor na Volume. Neutrální poloha je totiž divně na 8 hodinách..Tak abyste se nelekli jako já :-)
Takže celkově koupi nelituji, tato krabička toho umí dost, akorát je třeba si s tím dát trochu práce. Jedna hvězda dolů za nesrozumitelný popis knoflíků. Cenově oproti kvalitním fuzz-efektům je levnější nebo spíše o hodně levnější. Kvalita materiálů je zdá se být dobrá.