Dostępny za 8-10 tygodnie
Dostępny za 8-10 tygodnie

Produkt będzie za niedługo dostępny i natychmiastowo gotowy do wysyłk.

VD
Genialna gitara do cięższych brzmień za śmieszne pieniądze
Villy Dramirah 12.02.2020
Po blisko 2 latach śledzenia marki Harley Benton w mediach i obejrzeniu nieprzeliczonej ilości recenzji na YT (zarówno wychwalających, jak również mieszających z błotem ich produkty) zdecydowałem się samemu sprawdzić, jak się faktycznie sprawy mają z jakością ich gitar, zwłaszcza że na rynku brakuje leworęcznych wioseł w przystępnej cenie. Przesyłka dotarła do mnie bardzo szybko (kwestia kilku dni) i oto co mogę powiedzieć o tym konkretnym modelu:

Plusy:
- zabójczy wygląd i bardzo dobre wykończenie (choć znalazłem kilka drobnych skaz, ale o tym później), spokojnie na oko można ją wycenić na kilka razy droższą
- dobrze wyważona, szyja nie leci w dół, choć jej kształt wymagał przyzwyczajenia
- bardzo wygodna i diabelnie inspirująca (chce się na niej grać)
- całkiem nieźle trzyma strój
- aktywne przetworniki są specyficzne ale jak już się odpowiednio wyreguluje przester, to brzmią miażdżąco i ryczą wściekle (korzystam z Line6 Gearbox, Line6 Floor Pod oraz Behringer'a GMX 110 V-Tone), wiosło ma przyzwoity sustain i dosyć ciepłe, bardzo jasne brzmienie
- dobrze zapakowana, kabel, imbus do regulacji pręta i naklejki w zestawie

Minusy
- drobne skazy w wykończeniu (dwie mikroskopijne białe plamki na korpusie, binding szyi miejscami wygląda na brudny, choć taki nie jest, kilka niewielkich przerw między drewnem podstrunnicy, a inlayami... choć przy tej cenie naprawdę ciężko się czepiać, bo nie wpływa to na jakość gry)
- średnie struny i bardzo sucha podstrunnica (wymiana strun oraz jedno przetarcie olejkiem cytrynowym i po problemie)
- gitara swoje waży (choć nie odczuwałem znacznego zmęczenia po ponad godzinie gry na stojąco)
- kiepski prożek (zmiana naciągu strun potrafi wydrzeć plastik z rowków), a klucze mimo, iż trzymają strój, to potrafią skakać
- złota farba na osprzęcie mogłaby być lepsza
- przełącznik przetworników był luźny i wymagał dokręcenia

Podsumowanie:
Pomimo wad, tej cenie, rewelacja, zwłaszcza dla osób leworęcznych! Nic tylko brać!

VH
Harley Benton SC-1000LH SBK Bardzo dobra
Van Helsing 17.08.2021
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gitara wykonana z wysokiej jakości drewna. Świetne wykończenie, bardzo dobre przetworniki. Polecam.

X
Jest lepsza niż sądziłem
Xpaxii 10.09.2021
Gitara wygląda lepiej niż na zdjęciach czy filmach z recenzjami. Chociaż nie znam się na brzmieniu gitar to jak dla mnie ta brzmi znakomicie. Dokupiłem jeszcze wzmacniacz Spark i teraz nic mnie nie ogranicza oprócz moich umiejętności grania na instrumencie oraz kreatywności. Gitara wygląda elegancko.

Niedościgniona w swojej klasie.
Michalflondra 29.12.2023
Piękna satynowa, matowa czerń okraszona złotymi kluczami i mostem wprowadzi cię w świat najwyższej jakości gitar w stosunku do niesamowitej ceny, która gwarantuje firma Harley Benton. Gitara naprawdę warta tych pieniędzy. Precyzyjne wykonanie; od progów, poprzez klucze, pickupy aż po równo położony lakier. Brzmienie bardzo bogate poprzez dwa doskonale dopasowane pickupy. Łatwe i przyjazne do ukręcenia zagrasz na niej słodkie balladowe kompozycje jak i ciężarne mięso. Doskonale trzyma strój od standardowego E aż po B. Nie będziesz żałował zakupu. Z taką gitara nie ma wstydu na scenie.