Gator GW-Jag Guitar Case

Szacowana dostawa pomiędzy Środa, 8.05. and Czwartek, 9.05.
s
stanik123 14.10.2020
Fits perfectly my Squier Jazzmaster CV60. Nothing rattles or is loose. Upon arrival I left the case open for a couple of days in a patio with windows open to get rid of the "factory" smell. After that it's perfect in every sense and I can tell it will last me many years.

Would recommend!

D
Dobry case do niestandardowych gitar
Didejek 14.01.2019
Kupilem ten case bo pasuje do gitary 8-strunowej Blackat DA. Estetycznie wykonany bez zarzutu, w srodku przydalyby sie jednak dodatkowe wypelnienia zeby unieruchomic korpus.

J
Reliable case, your Jazzmaster will love it
Jacques-Jean 31.05.2022
Nothing much to write here, just a reliable, great fitting hard case for Jazz/Jag. Better priced than the original, of course. Doesn't lack quality though. Recommended.

P
Ogólnie ok.
Parchatek 31.01.2024
Na styk pasuje do Sire U5. Wolałbym ze 3mm więcej luzu, ale hej, przynajmniej pasuje i nie lata wewnątrz futerału. A trudno znaleźć pasujący. Wykonanie z minimalnymi niedociągnięciami, ale za tę cenę akceptowalne.

solidny
Anonimowy 10.03.2016
Bardzo solidny case, wizualnie prezentuje si? bardzo dobrze.

D
Dulruultah 26.02.2024
Absolute beast. I'm not worried about my guitar at all. Size of the compartment let's me keep my IEM's, guitar straps, strings and few other things, so I'd say it's pretty big.