4 / 5

Squier Affinity Strat HH IL OW

Wysyłka spodziewana do dnia Sobota, 4.05.
MB
Squier Affinity Strat HH
Marcin Bąk 11.05.2022
Z pewną obawą co do całości podjąłem decyzję o zakupie tego konkretnego instrumentu... choć w mojej opinii instrumentem nie był od samego początku. Po przesłuchaniu dostępnych próbek dźwiękowych podjąłem ostateczną decyzję. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu było bardzo pozytywne, jednak w trakcie ogrywania instrumentu wyszły na jaw mankamenty z którymi przyszło mi się zmierzyć. Przede wszystkim wymieniłem struny i ustawiłem krzywiznę gryfu oraz akcję strun zgodnie z własnymi preferencjami. Progi również wymagały niewielkiej interwencji o ile polerka to jest niewielką sprawą. Poza tym tak jak w większości przypadków w grę weszło ekranowanie komory pod pickguardem, ale to może już fanaberia a nie konieczność. Po tych wszystkich zabiegach i regulacjach mogłem uznać instrument za komfortowy i kompletny. Brzmienie stockowych przystawek jest idealnie dobrane do charakteru i moich preferencji. Przy ciężkich i mocnych riffach nic nie zamula i wszystko brzmi jak należy bez dodatkowych niepożądanych efektów. Jeśli chodzi o wykonanie i jakość zamontowanego osprzętu nie mam najmniejszych uwag, wszystko jest idealnie wykonane. W trakcie kilkunastu miesięcy użytkowania gitara nabrała mocy i wydaje się coraz bardziej wygodna. Nic się nie odstraja a klucze o dziwo trzymają solidnie. Reasumując to bardzo dobry instrument w tym przedziale cenowym szczególnie dla początkujących i średnio zaawansowanych gitarzystów. Zdecydowanie polecam.