kezelés

Orange Micro Terror

Szállítás megközelítőleg Szerda, 15.05. és Csütörtök, 16.05. közt.
N
Pici, hangos. Telt, meleg hangzás jellemzi
Nitta 25.08.2021
Orange Micro Dark helyett vettem meg. Nekem az túl harsány volt, hiányzott az EQ állítási lehetőség.
A Micro Terror Tone potija, sokkal erőteljesebben reagál és veszi vissza a magasabb frekvenciákat (tompítja el a hangot), mint a Micro Dark Shape potija. Nekem ez fontos szempont, mert a mély/közép dús hangzást kedvelem. Azonban a jobban kitekert Tone poti bőségesen elegendő élességet nyújt azok számára, akik ezt szeretik. Szerintem sokoldalúbb a Micro Darknal, viszont vele szemben kevésbé metál.

A Gain visszavételével könnyedén használható a tiszta hangzás is, mely szintén nagyon testes és telt.

Nagyon hangos! Lakásban használom Orange 112 és 212es V30as ládákkal, de a hangerő poti hirtelen hangosít, kicsit hiányzik belőle az az átmenet, hogy halkabban is lehessen használni. Ennek ellenére, szerintem 112 ládával lakásban még jól használható szoba hangerőn. 212-vel már nagyon dübörög.

Torzítása Rock, nem metál! Nekem metálhoz kevés a gain. Fishmann, EMG, vagy nagyobb jelű hangszedővel elég jól használható metálra is, de véleményem szerint olyankor jót tesz neki egy Overdrive pedál. Ibanez TS minivel, TS-9-el és Boss SD-1 is használom, zseniális high gain metál hangok hozhatók ki belőle.

Lakáson kívül nem próbáltam a hangerejét.

Összegezve:
Orange-ra jellemző orrosabb dús, erőteljes hangzás jellemzi. Stílust illetőleg szerintem mindenre használható. Tiszta hangszíne nem Fenderes, de kellemes, telt, meleg hang jellemzi. Tone kitekerésével megfelelően csilingel is. Blues, rock, chrunch-os megoldásokra zseniális, overdrive pedállal metálhoz és a modernebb stílusok kedvelőinek lehangolt zenékhez is jól használható.
kezelés