Minden ár ÁFÁ-val

Díjmentes szállítás várható időpontja Kedd, 7.05. és Szerda, 8.05. közt.
p
Majdnem perfekt
presbitter 18.10.2023
A gitár kétségtelenül ár/érték bajnok. De azon túl is egy használható hangszer. Én backup gitárnak vettem egy Gibson DC Junior Tribute mellé.
A Gibson már át esett egy teljes beállításon, bund polirozáson nyereg cserén, tehát az előnye nemcsak a gyártásból adódik. Mindkét hangszer ergonómiája hasonló, a HB kicsit könnyebb, és festett még a Gibson szatén felülettel rendelkezik. A nyak profil is hasonló, a Gibson kicsit vékonyabb és D hez közelebb áll mint a HB, ami egyértelmüen C nyak.
A híd badass tipusu a HB-n és kompenzált a Gibsonon. A wilkinson tipusú híd néhol éles, hegyes, míg a Gibson perfekt. A Gibsonon felül van a jack aljzat a HB- oldalt. A legnagyobb különbség a hangban van a két gitár között. A Roswell pu-k sokkal kisebb jelüek és élesebb, magasokban gazdagabb vékonyabb hangot, míg a Gibson pu nagyobb jelű és közép tartományban erősebb hangot produkál. A tunerek nekem egyformán tartják a hangolást.
Drop C hangolást használok, ezért a gyári intonáción, húrmagasságon nyak merevségen is állítanom kellett, egy húr csere mellett. de most már jól játszható a hangszer. Továbbiakban bund polirozást, nyereg cserét, híd cserét valamint a pu megemelését tervezem, talán pick up cserével társítva.
Összeségében egy jó alapanyag a gitár, a szükséges beállítások, upgradek után teljesen párban lehet használni egy Gibsonnal, jóval kevesebb pénzért. Tudom ajánlani a gitárt mindenkinek.