Line6 Helix Control

Wysyłka spodziewana do dnia Środa, 8.05.
MZ
Nie ma lepszego.
Marek Zegarek 07.06.2021
Używam oczywiście z Helix Rack.
Wahałem się czy kupić Helix floor czy Rack + Control. Dobrze wybrałem. Używając Rack + Control mamy wszystko pod nogami, nie musimy się schylać, żeby ewentualnie pokręcić potencjometrami. Jeden kabel do wszystkiego wygrywa. Kiedyś człowiek kombinował z takim rozwiązaniem jednokablowym przy sterowniku FCB1010 a tutaj mamy to rozwiązanie prosto od producenta. Konstrukcja sprzętu ma już trochę lat ale Line 6 zadbał również o jeszcze nie wymyślone funkcje, np dodał gniazdo zasilania bo może w przyszłości Control będzie też obsługiwać inne sprzęty (w instrukcji Line 6 sami tak twierdzą).
Bardzo podoba mi się fakt, że jest to ten sam sprzęt od lat i cały czas wspierany jest przez producenta. A np Fractal Axe co chwilę wypuszcza nowy model i starego już nie wspiera, zupełnie jak Apple.

Za:
- solidna konstrukcja
- jeden kabel do wszystkiego
- wiele możliwości programowania
- dodatkowe elementy w konstrukcji pod przyszłe funkcje
- lekki, kompaktowy ale dużo przycisków

Przeciw:
- główny wyświetlacz troszkę zbyt ciemny (może można rozjaśnić, ale jeszcze nie wiem jak).

Ogólnie baardzo polecam.

Solid, but pricey
MKMK 17.08.2022
This seems like the cash-grab counterpart to the helix. While overall the build is sturdy and the additional pedal inputs welcome, for the price it should have at least one pedal built-in. The cable attached is a normal cat5 cable without the protective covers which seems like a cheap shot. Overall a good, if expensive (for what it is) product.

B
HeliX Control
Bosman 27.05.2021
Bardzo dobrze wykonany. Robi co trzeba.