Joyo JGE-01 Infinite Sustainer

Szacowana dostawa pomiędzy Środa, 15.05. and Czwartek, 16.05.
K
smyczek w dobrej cenie
Konr. 06.12.2022
Zacznę trochę niefortunnie od uwagi, że nie byłem chyba pierwszym użytkownikiem zakupionego przeze mnie urządzenia (na bocznej krawędzi zauważyłem ślady strun, no a wewnątrz znajdowała się w znacznym stopniu rozładowana bateria) - być może ktoś sprawdzał to urządzenie, a być może nie. Nie roztrząsam tematu dalej.
Kiedyś zastanawiałem się po co gitarzyście takie 'ebow', i myślałem że to tylko dziwny gadżet.. Z drugiej strony starałem się dociec jak niektórzy znakomici gitarzyści wspaniale wydobywają długie i wysycone dźwięki, wydawało mi się, że to kwestia techniki (ponieważ mimo licznych prób nic takiego nie potrafiłem zrobić), a tymczasem.., no właśnie - elektroniczny smyczek. To małe urządzenie robi niesamowitą robotę. Ale jakie jest joyo? Nie ma wstydu porównując do oryginalnego, opatentowanego smyczka. Właściwie wybór smyczka można zawęzić tylko do dwóch producentów, w tym do tańszego joyo:)
Plusy: wzbudza wibrację strun gitary akustycznej; bez problemu działa na przetwornikach typu single coil; łatwy dostęp do baterii; wygodny chwyt.
Minusy: nie zauważyłem.

P
Nie taki trudny w użytkowaniu
Przem76 29.09.2022
Szczerze mówiąc na początku obawiałem się tego jak będzie się obsługiwać tego sustainera.
Naczytałem się różnych recenzji, jak to ciężko na początku wydobyć jakikolwiek dźwięk, a tym czasem Joyo Infinite Sustainer ma tak silne pole magnetyczne (nie wiem czy dobrze to fachowo nazwałem) że wzbudzenie strun następuje niesamowicie szybko, jeśli się odpowiednio przyłoży to urządzenie - efekt jest słyszalny nawet na sucho!
Bez wzmacniacza!
Joyo Infinite Sustainer spełnił moje oczekiwania, warto obejrzeć ciekawy filmik instruktażowy, jak użytkować tego typu urządzenie. Co prawda w tym filmie użyto oryginalnego e-bow, ale z oczywistych względów wszystko co w nim pokazano odnosi się również o Joyo Infinite Sustainera:
co zmieniłbym w tym urządzeniu to kolejność przełączania trybów działania. Nie wiem dlaczego tryb wyłączania sustainera jest pośrodku, to powoduje że nie można płynnie przechodzić z trybu normal do trybu overdrive, ale to w sumie drobiazg.
Jestem bardzo zadowolony. Polecam!

Alan140 24.01.2024
Całkiem nieźle wykonany smyczek elektryczny, choć obudowa mogłaby być bardziej solidna. Brzmienie bardzo dobre, choć trzeba trochę poćwiczyć nad jego wydobyciem.