Harley Benton TE-70 Black Paisley

Szacowana dostawa pomiędzy Środa, 15.05. and Czwartek, 16.05.
P
Mam tę gitarę już rok. To był dobry zakup.
Panroi 13.11.2021
Trochę o gitarze, na którą trafiłem:
-elektronika w pełni sprawna
-klucze toporne, kiepskiej jakości, ale trzymają strój
-progi gładkie, co było dla mnie miłym zaskoczeniem
-przyszła z bardzo wysoką akcją strun
-menzura dobrze ustawiona
-siodełko dość wysokie i topornie nacięte, jednak nie wpływa to negatywnie na strojenie instrumentu
-potencjometr tone jest kiepski - działa prawie jak on/off

Akcję strun dało się obniżyć, niestety uwydatniło to niezbyt równe progi. Obecnie mam ją ustawioną tak, że gra się dobrze, choć do w pełni komfortowej gry wymaga ona regulacji lutniczej i wyrównania progów.

główne zalety (biorąc pod uwagę cenę):
-wygląd
-brzmienie
-mostek kompensowany, pozwalający dokładnie ustawić menzurę
-wystarczająco solidne wykonanie

wady:
-niezbyt równe progi
-waga: 3,9kg - dla mnie sporo, jednak innym może to nie przeszkadzać
(lub mogą trafić na lżejszy egzemplarz)

Dźwięk:
Przy dobrze dobranym/ustawionym wzmacniaczu gitara brzmi świetnie jak na swoją cenę i daje spore możliwości ustawienia barwy dźwięku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że bridge pickup posiada bardzo jaskrawe brzmienie i na niektórych wzmacniaczach (szczególnie tranzystorowych) może wymagać sporego zmniejszenia wysokich tonów.

Ogólnie gitara prezentuje dobry stosunek jakości do ceny. Po roku użytkowania nie spotkałem się z żadnymi awariami osprzętu. Za stosunkowo niską cenę dostajemy ładną gitarę o przyzwoitym brzmieniu. Komfort gry mógłby być lepszy, jednak regulacja lutnicza powinna rozwiązać ten problem.

Gb
Bardzo dobra gitara do nauki gry i amatorskiego grania, nie tylko w domu.
Grå bruger 12.04.2022
Gitara wykończona estetycznie. Niska akcja strun. Wygodna do grania. Niedosyt pozostawiają pickupy, są dość słabe i trzeba się z tym liczyć np. nagrywając gitarę.