Harley Benton PJ-5 HTR Deluxe Series

Szacowana dostawa pomiędzy Środa, 15.05. and Czwartek, 16.05.
I
Brzmienie i wygoda za ułamek ceny
Ibanezzz7 05.04.2021
Świetny bas za ułamek ceny podobnych gitar czołowych producentów.

Plusy:
+ brzmienie - bajka. Obydwie przystawki produkują selektywne, jasne brzmienie nadające się do gry rytmicznej i solowej. Żaden z moich innych basów nie brzmi tak dobrze w grze slapem / thumpingiem. Potencjometr tone pozwala bardzo szeroko modyfikować brzmienie i odpowiednio je "ściemnić".
+ wygoda gry - bas był ustawiony nieźle już od razu po wyjęciu z pudełka. Prawidłowa krzywizna gryfu i progów. Jedyną regulacją jakiej dokonałem to obniżenie akcji, w moim egzemplarzu spokojnie schodzi do ok. 1.7 mm na wszystkich strunach. Progi dobrze docięte, brak ostrych krawędzi. Super!
+ ogólna jakość wykonania - lakier, dopasowanie elementów, użyte materiały - wszystko robi wrażenie dużo droższej gitary.

Minusy:
- klucze - jak we wszystkich Harley Bentonach, nie są najlepszej jakości. Na początek OK i gitarę zdecydowanie da się trwale nastroić, ale nie należy oczekiwać takiej płynności jak np. w Groverach czy Schallerach.
- polerowanie progów - Harley Benton po prostu go nie robi, a przynajmniej nie zrobił w żadnej z zamówionych 7 gitar. Nie jest to duży problem bo po kilku dniach gry same się naturalnie polerują i przestają wpływać negatywnie na grę.

Polecam!