Harley Benton SC-Custom II SPAF

Csomagfeladás várható időpontja legkésőbb Csütörtök, 16.05.
B
Kissé elnagyolt
Balintos 26.05.2022
Szuper kis hangszer, LP feeling. A hangja inspiráló, akusztikailag, az üregelt test miatt hangosabb is az általában megszokott tömör testű gitároknál. Sajnos van néhány bosszantó apróság a hangszerrel kapcsolatban. Korábban volt már LP formájú gitárom, más gyártótól, egyszerű hangoló kulcsokkal, mégis jól tartotta a hangolást, tokból kivéve, több órás játékután is. Ez a hangszer a spéci nyereg, és a Grover kulcsok ellenére hamar elgangolódik. Nem durván, de következetesen.
A nyaka kényelmes, egyenes, ám az érintők több helyen alacsonyabbak a kelleténél, nem csak zörög, de itt-ott el is hal a hang. Emiatt most szervízben van, mert ugyan hónapokkal ezelőtt vettem, még nem tudtam komolyabban használni.
Az elektronika közepes minőségű, teszi a dolgát. A hangszedők ízlésesen, de kissé sötéten szólnak, ez főként nyakban zavaró.
A gitár színe szép, sötét pörkölt kávé, a korábbi "amber" megnevezéshez köze sincs, a "paradise" meg bármit is jelenthet, ez bizony pörkölt kávé színű. :)
A festésben néhol mintha homok szemek keveredtek volna bele, nem látható inkább érezhető.
Összességében nekem bejön a gitár a kellemes hangja miatt, és bár világosabb színre számítottam, ezzel is megbarátkoztam. A bundok és a hangolódás mellett viszont nem tudtam szó nélkül elmenni. Ezt muszály átgondolnia annak, aki ebben a hangszerben gondolkodik.