Audio-Technica ATH-M40X

Szállítás megközelítőleg Szerda, 15.05. és Csütörtök, 16.05. közt.
S
Perfect price/performance
StickyRich 08.02.2023
I've been using these headphones for almost two years now, and they're great. They sound really good, especially if you drive them a little bit. They don't have that big of a soundstage, but they're closed-back so that's that. You can still hear everything in music and games as well, and I've had no problems with it whatsoever.
I have glasses, so the comfort is not the best for me, but it probably would be for someone without them. I think it also sits a little heavy for my taste sometimes, if you wear them for a long time.
Overall I would recommend it to anyone buying their first "real" headphones.

GB
A legjobb füles, amivel eddig dolgoztam
Gabor Balasko 11.12.2022
Nehezen döntöttem az AKG-K371 és eközött, de végül a kivitelezés minősége döntött...

Hangzás: semmi extra, minden tartományban kristálytisztán szól... Plusz pont, hogy mobiltelefonnal is hibátlanul működik (38 Ohm).

Kivitelezés: a pántot leszámítva teljesen műanyag, de mégsem kelt "olcsó" hatást. A spirál kábel kifejezetten hasznos.