9 Evaluările clienților

4.9 / 5

Pentru a evalua produse trebuie să fiţi logat.

Reţineţi: Pentru a preveni evaluările bazate pe zvonuri sau reclame ascunse permitem doar evaluări de lşa clienţii noştri reali, şi care au cumpărat echipamente de la noi.

După logare veţi găsi de asemenea toate articolele care pot fi evaluate Centrul Logare Clienţi.

5 Recenzii

9.499 lei
toate prețurile includ TVA
în stoc
în stoc

Acest produs e disponibil în stoc și poate fi expediat imediat.

Informații despre livrare
Livrare gratuită așteptată între Joi, 16.05. și Vineri, 17.05.
DM
THOMANN JBL SRX 818SP BESTIA
DJ MISU 03.08.2018
Salutare!!!Tocmai ce am primit aceasta ''BESTIE''UN SINGUR CUVANT DEMENTA TOTALA....Subwooferul se aude incredibil de bine(sunt fan Jbl si stiu ce vorbesc)Am avut si am toata seria activa si portabila ATENTIE este foarte important PORTABILA nu vb de VRX VERTEC SAU VTX.
Dar sa discutam si sa descriem.In primul rand am experianta seriei Prx 700 si subwooferele 718 xlf sunt exceptionale dar chiar daca au amplificatoare de 1500w amplificatorul de 1000w de pe seria Srx 800 se comporta mult mai bine iar cutia(carcasa)este mai mare asta inseamna o rezonanta mult mai buna,basul este mai profund si mai curat.Am testat acest subwoofer in apartament de 90 Mp aici le testez pe toate(nu am unde in alta parte) si m-am familiarizat cu sunetul cat de cat stiu cum se aude unul sau altul(bineinteles ca am pus muzica in diverse locuri dar de testat le testez acasa)A nu se intelege gresit in restaurante sau alte locatii se aude foarte foarte bine dar vb doar de test.Revin,deci acest subwoofer se aude incredibil de bine si este''foarte usor''daca luam in calcul dimensiunile si in general specificatiile cu aceste roti Millenium Blue Wheel MkII Without Brake cu sau fara frana odata montate este ca un carucior de bebelusi(chiar daca este usor trebuie sa avem grija ca de copil):))Rotile se pot monta cu suruburile existente pe subwoofer fara probleme,doar atentie cand comandati husa sa fie modelul pt roti pt ca exista 2 modele cu si fara roti.Dorsc sa precizez ca bate de departe modelul Qsc Kw 181(acum desigur exista pareri pro si contra pot fi acuzat ca sunt fan JBL dar am ascultat Qsc si nu mi se pare ca il ajunge pe Srx 818,dar este doar parerea mea)Jbl este mai curat si mai profund,am ascultat tot feluri de genuri,Disco,Rock,Rap,Jazz Pop,Latino...Etc,mai conteaza si cum este redata melodia,cum este inregistrata si mai ales pe ce este''pusa''Eu am o consola all in one Pioneer xdj r1+un laptop Asus Ultrabook I7 de ultima generatie 2018(nu sunt fan mac) si totul este PERFECT(daca asculti o melodie redata pe o''tigaie''si este si inregistrata prost sa nu ai pretentii ca boxele si subwooferul nu sunt ok.Apropo am 2 boxe Jbl Srx 815 si un Sub Jbl Srx 818sp,suna INCREDIBIL
CONCLUZII:
-SUNET,DEMENTA TOTALA,CLAR,TARE(intrebati vecinii)
-Pret foarte foarte ok in comparatie cu alte firme,sau asta iarna
-Manevrabilitate super(cu roti)nu este foarte greu este doar greu de cuprins singur(am experienta Prx 718 poate din aceasta cauza)
-Design Incredibil de aratoase ca si boxele din seria Srx 800
-Solide si cu o linie bine definita,ma refer la grila partea din fata

Ps.Aveam o mica temere cu transportul greu(nu vine cu Ups in Romania si trebuie platit in avans,Dar experienta Thomann si PROFESIONALISMUL si-au spus cuvantul iar coletele(Subwoofer,Huse 2 pt ca mai comand inca unul si rotile au ajuns in regula fara probleme)ASA CA MULTUMESC INTREGII ECHIPE THOMANN SI RECOMAND 100%ACEST PRODUS
MULTUMESC THOMANN SI FIE CA MUZICA SA VA ALINE SUFLETUL DANKE!!!

J
Great subwoofer
JLS4096 18.02.2022
This is really a power-horse. High sound pressure, low frequency response, ease of setting-up: practically you plug in the mains, input connectors and turn up the volume.