IK Multimedia ToneX One

Szacowana dostawa pomiędzy Środa, 26.06. and Czwartek, 27.06.
H
Świetny sprzęt jednak trzeba być świadomym jego ograniczeń
Hexenguitars 16.05.2024
Na początek zacznę od zalet Tonexa One, jest to przede wszystkim brzmienie, ale w tym temacie zostało już powiedziane chyba wszystko, powiem tylko że miałem krótko możliwość korzystania z większego brata Tonex Pedal i od roku korzystam także z Tonexa w wersji software - zdecydowanie nie jest gorzej, a nawet brzmienie po pierwszym podłączeniu wydawało mi się żywsze i mniej matowe niż w większym Tonexie. Dużą zaletą jest możliwość zasilania urządzenia z powerbanku lub nawet ze smartfona poprzez złącze USB-C co w połączeniu z małymi gabarytami sprawia że można go zabrać wszędzie i wykorzystać jego możliwości w dowolnym miejscu także z dala od gniazdka zasilania 230v. Przejdę teraz do najważniejszych wad, częściowo wynikają one z kompaktowego projektu urządzenia ,które wymusza pewne kompromisy, po części niestety nakładają się na to też pewne "specyficzne" właściwości całego oprogramowania towarzyszącego i jego "ekosystemu". Sam Tonex One można określić w zasadzie jako sprzętowy odtwarzacz naszych ulubionych presetów / profili wzmacniaczy. Sprawne posługiwanie się urządzeniem wymaga poza poznaniem pewnych skrótów i sztuczek obsługi samego urządzenia, także nieintuicyjnej i zagmatwanej obsługi samego oprogramowania Tonex. Po roku użytkowania już zdążyłem się przyzwyczaić, ale dla nowych użytkowników może to być prawdziwy koszmar i pole minowe nie do przejścia. Sprawy nie ułatwia też to, że przygotowując presety do wrzucenia w wolne "sloty" urządzenia, nie mamy rzeczywistego dostępu i kontroli nad kształtowaniem brzmienia w czasie rzeczywistym z samego poziomu pokręteł na Tonexie One, więc jeżeli nie mamy sprawdzonych już presetów ,które możemy wrzucić w ciemno bez korekcji brzmienia to procedura mocno się komplikuje. Dodatkowo przy edycji przeszkadza też fakt, że aktualne brzmienie z Tonexa One miesza się w głośnikach z tym nad jakim aktualnie pracujemy w oprogramowaniu uruchomionym na komputerze. Można to obejść mając do dyspozycji dodatkowy interfejs audio na USB i przekierować edytowane brzmienia tylko na interfejs mając równocześnie połączonego TonexaOne tylko do wrzucania presetów. W tym miejscu od razu dodam, że fabryczne presety nie brzmią zbyt imponująco i po zrobieniu ich kopii w zasadzie od razu wgrałem własne profile. Znaczącą wadą bądź ograniczeniem jest też brak opcji kontroli nad zarządzaniem i przełączaniem presetów z poziomu kontrolera Midi - dlatego jeżeli nie zadowolisz się dwoma brzmieniami np. barwą czystą i przesterowaną przełączaną zintegrowanym przełącznikiem, a chcesz w locie zmieniać kilka wzmacniaczy to niestety nie będzie to urządzenie dla ciebie i lepiej wybierz większego brata. Mam nadzieję, że producent za jakiś czas jeszcze wprowadzi jakieś poprawki programowe i doda np. możliwość edycyji presetów w czasie rzeczywistym z poziomu oprogramowania, bo nawet w starym 20 letnim Pod od Line 6 było to możliwe z tego co pamiętam :) Podsumowując wracam do stwierdzenia tytułowego, jest to sprzęt dla ludzi świadomych jego pewnych ograniczeń i wiedzących konkretnie w jakich zastosowaniach będzie ono wykorzystywane. Wady jednak nie przeważają nad niewątpliwymi atutami TonexaOne ,więc jestem zadowolonym użytkownikiem.

V
The best.
Vordrab 16.05.2024
For the price... You can't go wrong. It's pretty insane that they managed to pack everything inside such a small pedal.

Pros:
1) You get 25 000 tone models from tonenet + 3rd party ones if you want. That's more than anyone may need.
2) It works as an audio interface - just plug in usb C and you're good to go (no power supply necessary).
3) It works with my phone for jamming with youtube backing tracks on headphones - which is pretty insane (i ditched boss katana go for this one).
4) It's way less noisy then my main tonex pedal when i'm using headphones. Works great.

Cons:
1) Stock preset sucks. But you have 25 000 tones on tonenet + 3rd party presets, so it doesn't matter (at least to me).
2) Navigation may be confusing for some people but in my opinion it's WAY better thought out product than first ToneX pedal that I also have. But for sure check out Quickstart guide from IK Multimedia website or youtube tutorials when you're starting out.

For the price? It's unbeatable at least for now in terms of tone.

S
Król minimalistycznych pedalboardów
Sidechain 12.06.2024
Szukałem rozwiązania, które będę mógł spiąć z kilkoma efektami podłogowymi, zabrać w torbę i cieszyć się grą. Jakość dźwięku to miły akcent, bo różnice między modelowanymi wzmacniaczami są minimalne. Jedyny minus to nawigacja - trzeba się jej nauczyć i do niej przyzwyczaić. Tak czy inaczej, dobrze wydane pieniądze.