Harley Benton Electric Guitar Kit Single Cut

Csomagfeladás várható időpontja legkésőbb Péntek, 26.04.
a
jó szórakozás
ablaho 28.12.2019
Kíváncsiságból vásároltam meg a szettet. Szerettem volna egy olyan gitárt ami éjszakai gyakorlásnál nem zavarja a körülöttem lévőket, a fő hangszerem egy archtop, ami még akusztikusan is hangos ilyen szituációkban. Az összeszerelés még tapasztalatlanul is könnyű volt, a csiszolást és a felületkezelést leszámítva a gitár összeszerelése pár órát vett igénybe, és a legnagyobb meglepetésemre elsőre megszólalt az elektronika. A test több részből van összeragasztva, nem a legszebb kivitelezés, de ennyi pénzért nem is várhatunk el bookmatch kivitelezést. A testet tung olajjal kezeltem, ami igaz, hogy tapasztalatlanságomból kifolyólag nem lett valami szép, de nagyon jól illik a fa színéhez és ha egyszer időm engedi, újra lecsiszolom és kezelem, ez igazán jó szórakozás, ha van ilyen irányú érdeklődésünk. A nyak C típusú, ami nekem túl vastag, de egy hangszerész ezen könnyedén tud segíteni egy kis csiszolással. A felhúrozás után egy pár hétig nem használtam a hangszert és a nyak elgörbült, de a nyakpálca merevítővel könnyedén újra beállíthattam a nyakat. Az érintők kidolgozása nem a legszebb, és a szintezésükkel is volt némi gond, de a játék részét képezi nálam ezek becsiszolása, szintezése. A hangolókulcsok a lehető legolcsóbb kategóriából vannak, viszont nagyon könnyen járnak és tartják a hangolást. Az elektronika szintén a legalsó kategóriát képezi, így megbocsájtható, hogy kicsit zajosabb. Mindent összevetve jó vásár, és jó szórakozás komolyabb tét nélkül kísérletezgetni a hangszerek karbantartása és javítása terén.