Minden ár ÁFÁ-val

Díjmentes szállítás várható időpontja Szerda, 15.05. és Csütörtök, 16.05. közt.
nh
pont amit vártam tőle
norbert hollo 17.03.2021
elsősorban monitornak vettem, vagy kisebb rendezvényekre hangosításhoz.

a kivitelezés kifogástalan, a hangzás ebben az árkategóriában szintén, kellemes meleg hangja van. ha a földre téve szól, meglepően sok mélyet ad, állványon értelemszerűen ebből azért elveszik, ilyen esetben ajánlott a mélyláda hozzá.

a menürendszere egyszerű és érthető, bár vannak benne számomra felesleges, vagy inkább kérdőjeles funkciók is, ilyen pl az elhelyezésére vonatkozó beállítás, amit ha kapcsolgatok minimálisan változik a hangja, de nem értem az összefüggést, hogy miért van rá szükség (bár ez lehet az én felkészületlenségem miatt van csak). kapott néhány előre leprogramozott eq beállítást is különböző felhasználási módokhoz, ez viszont nagyon hasznos.

a fogása nagyon jó, gumis kapaszkodók vannak rajta, teljesen vállalható a súlya. műanyag a doboz maga, de a jobbik minőségű, a rács szintén nagyon minőségi érzetet kelt, ahogy a logo is.

pozitívumok
- kiváló minőségérzet
- kellemes és kellően tiszta hangkép
- meglepő erejű hangnyomás
- kis méret és súly
- beépített dsp rengeteg hasznos funkcióval
- nagyon jó ár/érték arány

negatívum (szőrszálhasogatás következik)
- jó lenne, ha állítható lenne a kimenetére is egy szűrő a mélyládához (nem tudom létezik-e ilyen hangfal)

biztosan van jobb drágábban, de nem tudtam volna 5-nél kevesebb csillagot adni semmire

update:
kipróbáltam ma basszusgitárral és egy preamppal (eden module terra nova), meglepően jól szól rajta a hangszer, a földre téve tisztességesen kijött az alja is, ráadásul sokkal könnyebb, mint a legtöbb basszus rig, szerintem ezzel fogok menni kisebb koncertekre. következőnek gitárral meg valamilyen modellező erősítővel is kipróbálom és majd frissítem az értékelést.

update2:
terveztem venni még belőle, közben a minap volt alkalmam kipróbálni az ELX200 szériát és rájöttem, hogy ez a hangfal igazából nem is szól olyan jól. a másik felára abszolút indokolt, főleg nagy hangerőn jön ki a különbség. ezek után a további szériákat már meg se merem hallgatni :D

update3:
elkövettem azt a hibát, hogy meghallgattam, jelenleg ekx-15p van, pár napja jött meg az etx 18sp sub is hozzá, az már a félelmetes kategória, erős késztetést érzek rá, hogy vegyek etx toppokat :D