18 Evaluările clienților

4.5 / 5

Pentru a evalua produse trebuie să fiţi logat.

Reţineţi: Pentru a preveni evaluările bazate pe zvonuri sau reclame ascunse permitem doar evaluări de lşa clienţii noştri reali, şi care au cumpărat echipamente de la noi.

După logare veţi găsi de asemenea toate articolele care pot fi evaluate Centrul Logare Clienţi.

Caracteristici

Sunet

Măiestrie

13 Recenzii

3.690 lei
Transport gratuit incl. TVA
în stoc
în stoc

Acest produs e disponibil în stoc și poate fi expediat imediat.

Informații despre livrare
Expediere preconizată până Luni, 6.05.
S
Despre Greeny
SangReal 08.10.2020
Am procurat chitara aproximativ de 4 luni in urma, am avut nevoie de ceva timp pentru a imi face o parere corecta asupra acestei chitari. Pina a primi acest Schecter drumul meu de muzician am parcurs cu Epiphone special edition II, insa ea nu imi era deajuns pentru a primi placere in timpul concertelor. Prima ce am observat vazind acest Schecter C-6 este frumusetea ireala a acesteaia, arata cum mult mai bine decit e pe poze, mi-a venit deodata in gind: " aceasta chitara nu poate avea un sunet rau". Dupa care luind in mina si incercind a scoate ceva sunete observ comoditatea acestui instrument, griful sibtire, placut la atingere te face un shreder de care nici nu stiai ca esti. Am avut putina frica inainte de a conecta la amplificator, dar a fost inzadar fiindca chitara suna minunat, dozele Schecter Diamond Decimator emit un sunet puternic, clar si placut, am primit o mare placere cintind in deosebi metall la aceasta chitara. Dupa un timp am inceput a gasi minusurile acestei chitari, am fost nevoit de a da mesterului pentru a regula griful si tastele care putin proeminau, la fel am fost nevoit sa cobor corzele putin mai jos. Pentru procura multumesc echipei Thomann, chitara a ajuns foarte repede bine impachetata fara nici un defect cosmetic. Deci in fine, peste 4 luni de explorare pot face o lista de avantaje si dezavantaje a acestui instrument.
+ Frumusete, sunet placut, comoditate, echilibrata
- Corzile la un nivel ridicat, griful si tastele avind nevoie de mester pentru a aduce in regula.
Caracteristici
Sunet