315 Evaluările clienților

4.5 / 5

Pentru a evalua produse trebuie să fiţi logat.

Reţineţi: Pentru a preveni evaluările bazate pe zvonuri sau reclame ascunse permitem doar evaluări de lşa clienţii noştri reali, şi care au cumpărat echipamente de la noi.

După logare veţi găsi de asemenea toate articolele care pot fi evaluate Centrul Logare Clienţi.

Măiestrie

31 Recenzii

7,30 lei
Include TVA la care se adaugă 89 lei costul de transport
în stoc
în stoc

Acest produs e disponibil în stoc și poate fi expediat imediat.

Informații despre livrare
Expediere preconizată până Vineri, 3.05.
G
O solutie acceptabila si de durata
Gayendum 25.11.2018
Folosesc de vreo cinci sau sase ani aceste modele de potentiometre de la Harley Benton in primul rind pentru ca sint foarte ieftine, aproape de sase ori mai ieftine decit cele Fender, iar pentru asta efectiv nu am descoperit nicio diferenta in sunet, deci functioneaza perfect. Un mare plus al lor este ca se invirt usor cind sint puse pe chitara, ceea ce este minunat, pot fi reglate fin doar cu ajutorul degetului mic, nu opun rezistenta. Deasemenea de cind le-am pus, in conditiile in care cint zilnic citeva ore, niciunul nu s-a uzat ca sa faca zgomot atunci cind este folosit, rotit. Sint mici si nu ocupa spatiu in cavitatea corpului chitarii. Dezavantajul e unul si e cam neplacut si anume atunci cind de exemplu vreau sa schimb butonul de plastic de pe el cu altul de alta culoare sau cu alta forma exista riscul ca cel putin una din cele doua jumatati de o parte si de cealalta a crestaturii axului sa se rupa, ceea ce inseamna ca potentiometrul trebuie schimbat cu totul.
In orice caz, fiind atit de ieftine si bune, am trecut peste acel mic dezavantaj si am cumparat iar citeva ca sa am de rezerva.
Măiestrie
semnaleaza un abuz