Všechny ceny vč. DPH

Dodávku bez poštovného můžete očekávat pravděpodobně mezi Středa, 24.04. a Čtvrtek, 25.04.
T
Thorn808 08.01.2020
Dlouho jsem přemýšlel kolik tomuhle mikrofonu dám hvězdiček... Když jsem to vybalil z kufru, zapojil a nechal hodinu zahřát, výslednému zvuku co jsem slyšel bych dal tak tři hvězdičky, sice krásně teplý analogový zvuk, ale na kondenzátor málo definovaný, žádné detaily, velké zkreslení v celém spektru - zastřené, rozsypané výšky, tak trochu chlupaté, ale krásné basy, prostě zvuk jakobych nahrával na starou vyprášenou pásku. Již ze začátku jsem takový zvuk očekával ze zkušeností s čínskými lampami 12AX7B. na vině zvuku je i mizerný sedmižilový kabel mezi napájecím zdrojem a mikrofonem... takže... ihned jsem začal provádět upgrade, aby celý mikrofon se zahořel už v sestavě jakou jsem chtěl. čínskou elektronku jem vyměnil za SOVTEK 12AX7LPS - elektronka sice vhodná do předzesilovačů a fázových obracečů a kompresorů, přesto s velkým ziskem a vyrovnaným frekvenčním spektrem... ano, přes veškerou výbavu má mikrofon poměrně malý zisk a vyžaduje i tak poměrně hodně vytažený gain na předzesilovači, proto nevidím důvod gain ještě snižovat použitím například 12AT7 elektronkami. pozitivně mě překvapila kvalita zpracování elektroniky, kterou jsem viděl vyrábět ještě za dob DIN a ČSN - žádné samořezy ale M-kové závity, stínící kablíky s kabelovými očky a podložkami, standardní pájení, poměrně slušné součástky, příjemně překvapilo důsledné používání smršťovacích bužírek na pájených místech uvnitř konektorů. Dá se říci kvalita sestavení odpovídající ročníku původní předlohy. moc pěkné. další upgrade byla výměna sedmižilového kabelu. Použil jsem Sommer Cable SC Octave Tube a sedmipinové zlacené konektory Neutrik, pájím pájkou Mundorf s vysokým obsahem stříbra. Konektory jsem vyměnil i na napájecím zdroji. Výsledné úpravy měly za následek mnohem lépe definované celé spektrum, křišťálově čisté výšky bohaté na jemné detaily, velmi přirozené středy. Přesto si mikrofon zachovává příjemnou hřejivost elektronky, fantastickou prezentaci, lehčí kompresi signálu, který se skvěle prosazuje v mixu bez jakýchkoli dalších úprav kompresorem nebo ekvalizérem. takže za mě nyní neváhám dát plný počet hvězdiček, protože za celkem mrzký peníz mám doma "neumanna"...