Harley Benton B-550 Black Progressive Series

Odešleme pravděpodobně do Středa, 24.04.
B
Překvapivě kvalitní za bezkonkurenční cenu
Basák 08.03.2020
Pořídil jsem tuto basu, před půl rokem hlavně pro domácí cvičení po létech bez kapely. V bundlu i s combem HB-80B byla cena neuvěřitelně nízká a nečekal jsem žádné zázraky.

Combo není žádná pecka (chybí především akustický výkon ve spodních frekvencích, ale co čekat za pár korun). Má však hlavní potřebné výstupy a lze jej tak snadno o tyto frekvence obohatit aktivním subwoofrem nebo jiným aparátem, jak to dělám já.

Basa samotná je v této cenové kategorii malý zázrak. Zpracování a použité komponenty jsou kvalitní a po půl roce nepozoruji žádné špatné deformace krku či hmatníku. Proběhlo menší dolazení výšky strun a jednoduché snížení snímačů. Stávalo se, že při slapu struna zvonila přímo o holý kov magnetu snímače. Vše šlo ale jednoduše doladit a jsou to IMHO naprosto běžná lazení, která člověk bude dělat i u těch nejdražších nástrojů. Noby jsou kvalitní a výhodou je i šikovný slot pro 9V baterku, kterou lže vyměnit behem pár vteřin bez nutnosti cokoliv šroubovat, jako u některých jiných bas.

pro:
cena/kvalita
kvalita zpracování
5 strun
aktivní elektronika
kvalitní noby

malé proti:
uvítal bych, kdyby snímače neměly obnažený kov, aby ke kontaktu železa se strunou nemohlo dojít vůbec

Doporučuji nejen všem začátečníkům s basou, ale klidně i začátečníkům s pětistrunou.